A DOST !!!

27.07.2022

Fáze, kterou pokud znáte, víte, že vede ven z pocitu oběti. Potřebná síla vyjádřená vzdorem a vymezením se vůči okolí ještě však z pohledu soudce, který viní za své přešlapy okolí. Má však v sobě již aspekt té potřebné síly, kdy si dovolíme vztek, což postupně vede přes přijetí této emoce v sobě ke skutečné sebehodnotě. Až poté může přijít i přijetí vlastní zodpovědnosti, které se tu už částečně ukazuje.

Následující text otevírá vhled do témat:

_____________________________________________________________________________________________________

👿 Potřebná fáze léčení zraněného srdce

💥 Postavení se do vlastní síly

👿 Vyrovnávání pomocí protichůdných extrémů

💥 Připuštění bolesti

👿 Připuštění si vlastních omylů

💥 Nastavení hranic

👿 Vnitřní dítě

💥 Aspekt "hodné holčičky"

_____________________________________________________________________________________________________

Moje milá Brigito,

už nikdy nikomu nedovol, aby Ti ubližoval, aniž bys mu dala zpětnou vazbu o tom, co se děje. Už nikdy nezapři svou bolest, ale ukaž ji. Klidně se rozlob anebo rovnou odejdi, když Tě někdo poníží. Třeba tak, jako Tibor, když Tě pozval v den Tvých narozenin na slavnostní oběd do vyhlášené luxusní restaurace ve městě vzdáleném několik desítek kilometrů a tam se s Tebou jako by nic rozešel. Tak, abys nemohla udělat scénu (a měla jsi ji udělat). Tak abys byla závislá na odvozu jeho autem (a měla jsi odejít). Spoje odtamtud byly špatné. Pamatuješ, že jsi do toho města kdysi cestovala pracovně a neměla ještě své auto, a bylo dost složité najít přímý spoj. I tehdy v té krásné restauraci sis na to vzpomněla, téměř ve stejnou chvíli, kdy jsi přemýšlela, zda vstát a odejít nebo se začít všemu smát anebo mu píchnout vidličku do oka. Místo toho ses usmála a řekla, dobře, to je v pohodě, a tou vidličkou s úsměvem dojedla dezert, a ještě ses s ním o něj rozdělila. Probůh, Brigito! Příště prostě běž a nech ho tam. Odejdi a klidně jeď stopem domů, nebo autobusem či vlakem nebo i pěšky, co na tom, že to bude trvat téměř celý den, ale budeš tím pravdivá k sobě i k němu. Ale to ty ne! Ty se mu ještě později pokusíš vetřít do přízně, jako to naivní štěně tím, že mu upečeš dort, který mu přineseš pod nos a když se pán napapá, tak ho ještě báječně vykouříš. Ach, Brigito, Brigito... Kolik ponížení si ještě sama dobrovolně připravíš, než pochopíš, že není nutné být s každým zadobře?

Taky se vykašli na lidi, co z ostatních dřou kůži pro své vlastní uspokojení. A vykašli se na lidi, co slibují a porušují své sliby opakovaně, protože nejen opakovaný vtip přestává být vtipem.

Zatím jsi v životě poznala fakt dost slušných kokotů, a to bez debat. Ale naučili Tě právě tohle. To, co je Tvá slabina. Vnímat na lidech jenom to světlo. I přestože vidíš jejich stín, tak ho ignoruješ. Možná touha napravovat a zachraňovat ostatní z temnoty. Tak na to se už moje milá vyser. Nikoho už nezachraňuj. Ani to není to, co bys měla dělat. Na to se vždy doplatí. Je jedno, jestli si okolí bude myslet, že jsi necitelná mrcha. Tak ať. Třeba jsi. Buď hodná jen tam, kde si to zaslouží. Ale vlastně ne, odteď už nebuď hodná, ale pouze SPRAVEDLIVÁ. Pěkně s mečem v ruce, jako ten archanděl Michael. A nešetři nikoho. Ať si jdou pak pro milost k Bohu. Nejsi tu od toho, abys z nich setřela špínu, kterou se sami obalili. Ať si ji nechají. A ser na kecy, v kterých Tě někdo nutí být neustále v pozitivních energiích, abys sis nepřitáhla do života dalšího kreténa. Vždyť tomu u Tebe bylo právě naopak! Byla jsi v lásce a nalepili se na Tebe takový hovada, co z Tebe to světlo a lásku vysáli jak z květiny. Hmyzoidní charaktery. Nepřišel nikdo, kdo by Tě chtěl zalít a dát živiny, abys hezky kvetla a dál zářila. Takže, i když jsi lásku dávala, tak se Ti láska nevracela. A vykašli se na kecy, že jsi teda lásku asi skutečně nedávala. To je blbost, manipulace, jak udržet lidi naivně slabý. Otevírají se pak neustále dalším a dalším zraněním. Zapomněli Ti říct, že to bylo o tom, že jsi tu lásku měla dát nejdřív sama sobě. Bez téhle zdravé sebehodnoty se budeš jen máčet ve falešné pozitivitě a předstírat, že je vše ok, zatímco Tě to uvnitř sakra bolí.

Už žádný násosky, chtěj zahradníka.

A vlastně nejsi žádná kytka, co se z ní může napít kde kdo. Pěkně ze sebe udělej nádhernou masožravku. Tak a je to.

Je tu nějaký obdivovatel masožravých květin? 😆