MODLITBA a její význam

27.10.2021

Když se řekne slovo modlitba, každý si většinou představí text psaný v bibli, který pronášíme, když chceme, aby k nám byla seslána pomoc nebo ochrana. Jako otčenáš nebo modlitbička s andělem strážným, kterou si děti říkají před usnutím. Máme ji hodě silně spjatou s náboženstvím. Což v nás může vyvolávat odpor k modlitbě jako takové.

Modlitba je však mnohem víc než jen prosba. Je to opakování určitého textu, za účelem přepisu v našem energetickém poli. Modlitba se dá také nazvat slovem afirmace (toto slovo jako symbol už je lépe přijímáno než slovo modlitba, ale i tak stihlo získat nádech nějakého new age esoterického hnutí, a proto může vyvolat odpor).

Každý z vás se modlí, ač si toho je vědom či není. Modlitbami jsou nejčastěji opakující se myšlenky v našich myslích. Mohou tedy být i negativního rázu. Jsou výsledkem programů, kterýmž jsme podlehli. To tehdy, když si nadáváme, ponižujeme sebe sama nebo se trestáme. Mohou nás v tom ovlivňovat i činnosti, které opakujeme. Je důležité, co pustíte do svého pole. Třeba koukání na TV zprávy každý večer nebo i několikrát během dne naprosto ovlivňují váš vnitřní hlas. Programují vás na strach a na vnímání, co vše špatné se kolem vás děje (i když se to ve valné většině vlastně bezprostředně kolem vás neděje, tak vás to ve finále velmi ovlivní). Zprávy jsou tu namísto řečníka v kostele. I zde se ale jednalo o organizaci, jejímž cílem bylo vám změnit myšlení a tím i vaše jednání. Křesťanská církev používala také obraz Boha trestajícího, aby vás udržela ve své moci tím, že jen ona je schopna sejmout z vás vinu prostřednicvím zpovědi - přiznáním se (už se tu neřeší, zda bylo přiznání pravdivé či nikoliv). Tímto způsobem nejen že svou moc udržovala (a v některých oblastech naší země udržuje), ale také její moc tímto rostla. Je to stejné, jako dnes politika nebo zdravotnictví, které je vlastně novým náboženstvím.

Modlitba má tedy velkou moc. Organizace ji používají k posílení své moci a k udržení se v povědomí všech lidí.

Je tedy dobré si uvědomit, jak se modlíte a k čemu nebo komu se modlíte.

Pokud se rozhodnete, že chcete mít ve své hlavě čisto a uklizeno, tak je třeba modlitbu používat DŮSLEDNĚ každý den. Opravdu nikdy nevynechat. Protože jak jsem již zmínila v jiném článku, ego má svůj nástroj Zapomnění, a uplatňuje ho neustále. Modlitby (afirmace) negativního rázu mohou ve vaší hlavě znít třeba takto:

"Jsem hloupý. Nic nedokážu. Dávej si pozor na ostatní, neukazuj jim svou slabost. Pozor na to, chtějí Tě nachytat. Chtějí Tě využít. Braň se. Bojuj. Život je boj."

Určitě spoustu z nich znáte. A ony se opakují. A pak tvoří váš den. Váš život. To, jak ho prožíváte.

Když si uvědomíte ten tok myšlenek a dojde vám, že je to něco, co vás ovlivňuje a rozhodnete se to změnit, tak jediný způsob je nasát do sebe pomocí myšlenek něco nového. A nejlepším způsobem jsou právě modlitby.

Spousta z vás určitě zná různé způsoby a návody, z nichž některé i dost drahé, na jakési přeprogramování. A mnohdy se i snaží hlídat své myšlenky. A TO PROSTĚ NEJDE moji milí. Ne způsobem bachaře. Tento způsob vede k úplně jinému cíli než se toužíte dostat. Působí přímo opačně. Vyvolává ve vás ještě větší stres a nese s sebou pocit, že s vámi něco není v pořádku, když se vám to nedaří. Snažíte se dosáhnout harmonie sebekontrolou. Ale sebekontrola vás právě dostala tam, kde právě jste. 

Řešení je velmi snadné. Jemné, nenucené. Není třeba dávat pryč myšlenky staré. Ony se postupně se zavedením nového odpoutají. Chce to však čas a trpělivost. A tou my moc v dnešní VELMI RYCHLÉ době neoplýváme. Je však třeba si ji dovolit. POMALOST. VYTRVALOST. DŮSLEDNOST. Ale uplatňovat je s NĚŽNOSTÍ.

ŽÁDNÝ TLAK.

Zkus nepřijímat informace z tisku a TV. A i když se Ti zdá nemožné přežít bez toho, abys nevěděl, tak věř, že je to možné. Žiji a nedívám se na zprávy již více jak 20 let. A vím, co je třeba vždy včas. Nebojte se toho. Zkuste to pár dní. Odvykačka bude možná pro někoho z vás drsná a možná se dostaví i absťák. Bude to však jen dočasné, protože budete mít místo zpráv něco jiného. Nahradíte je modlitbou. Nemusíte ji dokonce věnovat ani tak dlouhý čas jako zprávám v TV, stačí jen pár minut dvakrát až třikrát denně, nebo dle potřeby. Nic za to neplatíte. JE TO ZCELA ZDARMA.

A jakou modlitbu mámte tedy používat?

Najděte si nějaké milé texty. Čím víc blíže k lásce, a méně k utrpení, tím lépe. Mohou to být básně nebo i některé modlitby z náboženských textů, které pro vás mají smysl nebo blízký význam. Mohou to být i texty krásných písní. Ale je třeba dbát na jejich energetickou frekvenci. Aby se v nich neznačilo nějaké utrpení nebo téma oběti. To by vám myšlení moc nezměnilo.

Já sama používám texty od Ulrike Hinrichs. Kde se pracuje s nanebevzatými mistry a archanděli. Její texty jsou opravdovým pohlazením po duši. Jsou krásně zpracované a otevírají vědomí. Modlitba s bezpodmínečnou láskou.

Pro většinu z vás však budou vhodné třeba texty od Louise L. Hay., která je zaměřená na lásku v životě jako stěžejní. Nebo Doreen Virtue a její andělské texty, které jsou něžné a laskavé. Pro někoho, kdo nemá rád anděly 🤣 nebo na ně jen nevěří, tak může používat šamanské texty od Alberta Villolda nebo Miguela Ruize s tématem Čtyř dohod. Jsou to různé karetní sady s texty.

Velmi doporučuji je jen nečíst, ale PRONÁŠET NAHLAS. Je to velmi důležité, protože váš hlas projde i vaším uchem nazpět k vám. Čtete a zároveň posloucháte. Když si položíte ruku na hrudník, při pronášení ucítíte, jak slova rozvibrovávají vaše tělo. Zapisuje se to tedy nejen do vaší hlavy, ale i do těla. Vnímáte modlitbu i svými smysly.  A to je pro prožitek a následný efekt řekla bych přímo stěžejní. Proto jen pouhé čtení textů nemá až takový vliv na změnu v myšlení.

Když si je budete říkat každý den, několikrát denně, není nutné v sobě cokoliv nuceně přenastavovat. Vše se přenastaví samo, jen je třeba ta již zmíněná trpělivost (což je v podstatě důvěra ve vyšší vedení) a důslednost. Opakováním se vše vtiskává do vaší duše a ta se začíná posilovat sama od sebe. Postupně pak modlitba nahradí ty myšlenky, které vám jinak v hlavě nahání strach a nekomfort.

A pak jednoho dne (třeba po půl roce toho sypání krásných textů do hlavy) budete sedět venku, nebo se jen tak procházet a v hlavě vám váš vnitřní hlas jako odpověď na stesk řekne něco krásného, třeba jako dnes mně "Utiš své srdce má milovaná. Ty jsi růže."

A to je mnohem lepší než "Zase jsem to všechno podělala". Co myslíte? 😂😘💗

S láskou Veronika